Kısa bir süre önce izlediğimiz “41.Canlı Yayın Toplantısı”nda Akbank’ın rakamlarda ve sonuçlarda çok başarılı olduğu, tüm birim Yöneticilerimiz tarafından dile getirilmiştir. Bir bölüm rakamlar ve sonuçların sektörün en iyisi olduğu gerçeği Kurumsal bir Mutluluk ve Memnuniyet yaratmıştır.       

Sonuçları değerlendirilen bu altı aylık süreç sonucunda Resmi Enflasyon %80 civarında açıklansa da, yaşadığımız Hayat Pahallılığı %180 civarındadır. Şimdi artık bugün yıllardır Sektörün en Karlı ve Verimli Bankacıları olarak yukarıdaki mutlu tabloyu yaratan Akbank Emekçilerinin hakkını almak günüdür. Mutluluk biraz da hatta en çokta onların hakkı değilmi ?                                                               

ŞİMDİ DE AKBANKLI MUTLU OLMAYI BEKLİYOR :

Uzun uzun diğer Bankaların ücretlerine girmiyoruz. Zira Akbank Çalışanı her zamanki gibi karda ve verimlilikte bilindiği gibi bir numaradır.

Biliyoruz ki yılın ilk yarısında %50 ve üzerinde ücret artışı yapan büyük bankalardan yılın ikinci yarısı için de ciddi ücret artışları gelmektedir.(Biliyorsunuz BANKSİS yılbaşından önce %55 zam önermişti.) Bugün Kamu Bankaları Sendikası %35 zam almıştır.

Akbank emekçisi başarısının karşılığını görmek istiyor. Yani 2023 ücretinden mahsuben %25’ten çok daha fazlasını hakkediyor ve bunu bekliyor.

BANKSİS YENİ YÖNETİMİ WEB SİTESİNDE ;

SİZLERLE İLETİŞİM KURMAK ÖNCELİĞİMİZDİR. HER KONUDA HER GÖRÜŞLE.     ÖNERİ,TALEP,ŞİKAYET,TEZ,ANTİTEZ,SENTEZ,KAOS,VE DAHA ÖTESİ.                 

BU VESİLEYLE HER GÖRÜŞÜN, HER KİŞİNİN KURBAN BAYRAMINI KUTLUYORUZ.

BANKSİS YÖNETİM KURULU, 7.07.2022

 


Bize Yazın !

Banksis Sendikası Hakkında Görüş ve Önerinizi Aşağıdaki Forma Yazabilirsiniz. Yazılarınızın mutlaka dikkate alınacaktır ! 

Please type your full name.

Invalid email address.

Invalid Input

Buraya Mesajınızı Yazabilirsiniz...

Doğrulama
Lütfen yazan yazıları girin.